Zverejnené 21. 3. 2023

Dodajte svojmu domovu novú energiu a bývajte s radosťou

Pokiaľ ste doma spokojní a páči sa vám tam, má to pozitívny vplyv na vašu náladu aj sociálne vzťahy. Niekedy si ale s ľútosťou prezeráte časopisy alebo webové stránky s bytovým zariadením, pretože vám obmedzené financie nedovolia všetky tie mnohoročné a opotrebované veci vymeniť. Keď ale v sebe máte dizajnérskeho ducha a trochu šikovnosti, dokážete si zlepšiť bývanie sami a za pár korún.

Bezpečný a láskyplný priestor

Skutočný domov, to nie sú len štyri steny a strecha nad hlavou, ktoré vás ochránia pred nepriazňou počasia. Je to miesto, ktoré má silnú emocionálnu rovinu, priestor, ktorý zdieľate s najbližšími ľuďmi. Doma by ste vždy mali nájsť úľavu, pochopenie, podporu, lásku a bezpečie. Taktiež ide o prvé prostredie, ktoré bude formovať život vašich detí. Základom toho všetkého je samozrejme rodina, ale aj vzhľad domova je veľmi dôležitý a má na všetkých, ktorí tu žijú, obrovský vplyv.

 

Energia pre rodinné vzťahy

 

So zariadením bytu je to ako s oblečením. Keď vám niečo nesedí, necítite sa dobre a vaše sebavedomie klesá až k bodu mrazu. Vzhľad vášho domova vás ovplyvňuje podobne a buď vám môže brať energiu alebo ju naopak každý deň dodávať. Presne to silne ovplyvňuje vaše chovanie a vzťahy, ktoré sa nemusia vyvíjať tak, ako si prajete. Nie ste s vaším domovom úplne spokojní? Neklesajte na mysli, toto všetko môžete zmeniť aj keď nemáte na konte stotisíce. Stačí odhodlanie, pár plechoviek farby, trochu nového bytového textilu a váš odretý nemoderný nábytok a potrhaná sedačka sa dočkajú obnovy.

 

Renovujte!

 

Nábytok sa dá renovovať mnohými spôsobmi. Môžete ho otapetovať, vytvoriť patinu, pripomínajúcu módny vidiecky dizajn, niekto dokonca zvládne i vkusne využiť tzv. obrúskovú metódu. Potrebujete priestor prevzdušniť? Toho ľahko docielite napríklad pridaním nábytkových nožičiek, ktoré sa dajú kúpiť v rôznych prevedeniach aj veľkostiach. Veľkej premeny potom docielite obyčajnou výmenou úchytiek, ktorých je na trhu veľa. Stačí si len dopredu rozmyslieť štýl, ktorého chcete dosiahnuť. Celkom nového kabátu vášho nábytku dosiahnete aj jeho natrením na inú farbu A s tým si určite poradí každý.

 

Čo budete potrebovať

 

Pokiaľ ste sa odhodlali natierať, potom zájdite najskôr na nákup. Dôležité sú farby. Radšej si zaobstarajte vodou riediteľné, pretože sa s nimi lepšie pracuje a pre domáce využitie sú vhodnejšie. Odtieňom sa medze nekladú, preto nemusíte kupovať hnedú, bielu, čiernu či sivú. Zvážte, či vášmu domovu pristane napríklad mentolová, staroružová, okrová či tmavo zelená. Potom ešte priberte jemnejší brusný papier, matný lak a pokiaľ chcete natierať niečo, čo už kedysi bolo pretreté silnou vrstvou farby, pre istotu ešte kúpte odstraňovač starých náterov.

 

S chuťou do toho

 

Kľudne môžete natierať  skriňu, komodu alebo dokonca aj kuchynskú linku, ale začnite radšej od menších kúskov, aby ste si overili svoju šikovnosť. Podložte nábytok starými novinami a začnite brúsiť brusným papierom. Niekedy stačí len ľahko zdrsniť, inokedy je potrebné použiť najskôr odstraňovač náterov. Potom zatmeľte prípadné praskliny a dokonalo uhlaďte. Akonáhle sa zadarí, umyte všetky plochy jarovou vodou alebo liehom, a ďalšou handričkou utrite do sucha. A potom už natierajte. Vhodnejšie je použiť valček a štetec si nechať len na rohy a menej prístupné miesta. Vrstva farby musí byť tenká, aby sa neolúpala. Až úplne zaschne, natrite ďalšiu vrstvu, a nakoniec ešte matný (alebo aj lesklý) lak pre odolnosť. Poviedlo sa a máte radosť? Až sa uznalo potľapkáte po ramenách, kľudne pokračujte s ďalšími kusmi!

Sedačka ako nová

 

Úspech spočíva v detailoch a vám už len ostáva vyriešiť potrhanú sedaciu súpravu. Na našom blogu sme pred časom zverejnili článok o tom, ako premeniť byt pomocou vankúšov, než ale na sedačku vankúšiky naaranžujete, je potrebné ju vylepšiť. Prečalúnenie je drahé, obstaranie nových poťahov tiež, tak čo s tým? Máme pre vás jednoduchú radu napínacia plachta! Na spodnej aj vrchnej časti sedačky ju udrží gumička a aby sa dokonale vytvarovala, zastrčte ju do medzery, ktorá je v miestach kde sa stýka operadlo a sedacia časť. Plachta je šikovná voľba, ľahko sa dá dať dole, vyprať, je praktická a sedačku ochráni. Stačí si len vybrať správnu plachtu a potom žasnúť, jak dobre vyzerá. A keď si zaobstaráte napríklad tu krásnu, huňatú, mikroplyšovú uvidíte, že sa z vašej obnovenej sedačky nikomu nebude chcieť vstať.

Kožušinová obliečka na vankúš COZY - biela káva 40x40 cm
Rozmery • 40 x 40 cm
Predaj ukončený
-46%
6,40
11,90
2,20
3,90
Bavlnená obliečka na vankúš ZINA - tyrkysová 40x40 cm
Rozmery • 40 x 40 cm
Predaj ukončený
-46%
2,10
3,90
Jersey plachta - tmavo sivá 180x200 cm
Rozmery • 180 x 200 cm
Skladom
-62%
9,90
25,90
Jersey plachta Exclusive - tmavo sivá 200x200 cm
Rozmery • 200 x 200 cm
Skladom
-51%
15,70
31,90
14,10
28,50
Froté plachta Exclusive - tmavo sivá 90x200 cm
Rozmery • 90 x 200 cm
Skladom
-54%
8,50
18,50