Zverejnené 11. 4. 2023

Vyzdobte si domov s jarnými dekoráciami vlastnej výroby

Jar je nový začiatok. Zem sa prebúdza, v prírode sa objavujú jasné farby, rodia sa mláďatá, slnečný svit dostáva úplne iný rozmer. Je na čase si zavolať sviežosť aj domov a prejasniť si rodinné prostredie. Skúste to jarnými dekoráciami vlastnej výroby, dajte sa do toho s deťmi, z výsledku budete mať určite všetci radosť. Máme tu pre vás pár veľmi jednoduchých návodov pre začiatok, ale vy sa kľudne inšpirujte vlastnou fantáziou.

Rodinné tvorenie

 

Robiť čokoľvek spoločne ako rodina, to je jedna z dôležitých súčastí spoločného života. Rodinnou činnosťou sa podporujú vzájomné vzťahy a súdržnosť, obzvlášť keď ide o tvorivú činnosť. Keď si spoločne vytvoríte niekoľko jarných dekorácií, budete mať nielen radosť z výsledku, ale aj zo samotnej práce. Hlavne pre deti to bude okrem skvelej zábavy taktiež posilnenie pocitu, že patrite k sebe. Avšak najskôr si urobte prípravu všetkého, čo budete k práci potrebovať, nech sa vám činnosť neskomplikuje a vyrazte na spoločnú prechádzku. V prírode nazbierajte kamienky, vetvičky, mach, hlinu aj inšpiráciu, a potom už vášmu spoločnému tvoreniu nestojí vôbec nič v ceste.

 

Aby okná rozkvitli

 

Výhľad z vášho okna môže vyzerať inak, keď okenné sklo oživíte vlastnoručne namaľovanými kvetinami. Dokáže to každý, nielen tí ktorí majú výtvarný talent. Inšpirujte sa napríklad kvetmi z našich obliečok MAGNOLIE 3, SAKURA, KARLA alebo GERBERA 2. Podľa vybraného vzoru predkreslite kvety ceruzkou na papier, ľahko prilepte lepiacou páskou z vonkajšej strany na okno tak, aby sa dali zvnútra obkresliť. Potom už sa do toho môže pustiť celá rodina, vezmite napríklad fixky na sklo, alebo kriedou a výsledný efekt si potom budete všetci užívať, na tak dlho ako vás bude baviť. Na parapet môžete umiestniť zajačiky či vtáčiky vyrobené z papiera.

Vrba plná farieb

 

Máte doma prázdne kvetináče alebo poháre od zaváranín? Môžete ich oblepiť motívmi z farebného papiera, pomaľovať, použiť obrúskovú techniku, ako sa vám len páči. Nasypte do nich hlinu a kamienky a môžete navrch pridať aj mach, pokiaľ na naňho narazíte na prechádzke lesom. Nezabudnite si z vonku priniesť aj vŕbové prútiky, ako hlavnú ingredienciu tejto dekorácie. Než na nich začnú pučať u vás doma v teple zelené lístočky, polepte prútiky pomocou tavnej pištole farebnými korálkami, gombíkmi alebo napríklad len malými farebnými papierovými krúžkami. Pripravené prútiky zapichnite do vlhkej hliny alebo kľudne ich dajte len do pomaľovaného pohára s vodou a potom už čakajte, kedy sa vaša farebná vŕba tiež zazelená. Podobným spôsobom si môžete vyrobiť aj veniec na dvere.

 

Žerucha v škrupinke

 

K privolaniu jari vám môžu poslúžiť aj svietniky, keď do každého dáte namiesto sviečky škrupinku z vajíčka. Do škrupinky dajte na dno trošku zeminy či kamienkov a vatu, potom zasejte žeruchu alebo iné semienka, zalejte a na záver opatrne zapichajte drobné kvietočky vystrihnuté z farebného papiera, prilepeného na kúsku špajle. Až sa žerucha zazelená, vznikne vám kúzelná maličká záhradka, ktorú môžete mať kdekoľvek v byte. Žeruchu alebo iné semienka môžete mať tiež napríklad v miske či hlbšom tanieri, kde vedľa kvietkov pridáte aj žlté kuriatka alebo farebné vtáčiky z papiera, ktoré si s deťmi sami vyrobíte. Taktiež radšej na špajli, aby ste ich nezničili, až budete semienka vlhčiť vodou.

Aj keď nevyužijete naše návrhy a vyberiete si k výrobe úplne iné dekorácie, dôležité je užiť si veľa zábavy a spoločnej radosti z vášho rodinného tvorenia!

 

27,70
56,90
3D obliečky MAGNOLIE 3
Predaj ukončený
-54%
15,70
34,50
3D obliečky LEKNÍN
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-50%
16,30
32,90
15,70
31,90
14,90
32,50
Bavlnené Renforcé obliečky AMAZING - tyrkysové
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-50%
19,10
38,50