Zverejnené 14. 3. 2023

Posteľ ako zdroj alergénov? S mikrosaténovými obliečkami nie!

Viac ako 20 % populácie u nás trpí rôznymi alergiami. Pokiaľ sa vám v noci zhoršujú opuchy či pálenie očí, máte upchatý nos, kýchate, kašlete alebo máte červenú pokožku, najskôr je vašim problémom alergia na prachové roztoče. Ako sa im najlepšie vyhnete? Dbajte na zvýšenú hygienu, poriadok chladné a suché prostredie a vyberte si správne obliečky. Najlepšie z mikrosaténu.

Posteľ, miesto pre odpočinok

 

Posteľ by mala byť pre každého skutočným azylom, miestom bezstarostného odpočinku a bezpečia. S tým ale niekedy majú problém práve alergici. V každej domácnosti sa totiž vyskytujú roztoče, teda miniatúrne článkonožce z radu pavúkovcov, ktoré voľným okom neuvidíte. Darí sa im predovšetkým v teplom a vlhkom prostredí v blízkosti človeka, a práve takýmto prostredím je vaša posteľ, predovšetkým lôžkoviny. Väčšina ľudí ich prítomnosť v domácnosti ani nevníma, ale bohužiaľ, nie všetci sú na tom rovnako. U niektorých z nás to imunitný systém nezvláda a na roztoče reaguje prehnane. Potom nastávajú nepríjemné až chronické alergické reakcie, ktorým by sa každý s potešením rád vyhol.

 

Domáci boj proti alergénom

 

Zmierte sa s tým, že s roztočmi ste vždy žili a žiť budete. Inak to bohužiaľ doma nejde. To, že u vás bývajú, nevyrieši ani to, či ste na hygienu ráz, alebo upratujete len tak, aby sa nepovedalo. Ale keď trochu precíznejšie a častejšie udržujete poriadok, docielite toho, že sa u vás budú roztoči množiť pomalšie a bude ich omnoho menej. A pokiaľ ste alergik alebo máte alergika doma rozhodne má zmysel sa snažiť o časté dôkladné upratovanie a dezinfekciu. Nikto nechce mať často upchatý nos, slzy v očiach, kašeľ alebo dokonca atopický ekzém. Ale – to, čo je vážne podstatné a čo vás v posteli najlepšie ochráni, je výber materiálov lôžkovín, hlavne vhodných obliečok.

 

 

Správne obliečky ušetria problémy

 

Skôr, ako budete vyberať obliečky, zaobstarajte alergikovi vhodnú prikrývku a určite sa vyhnite perovej. U nás dostanete kvalitné prikrývky aj vankúše vyplnené dutým vláknom, pokiaľ ale chcete niečo extra, je tu určite luxusná prikrývka POLAR pre celoročné užívanie. Jej povrch je z mikrovlákna, a to ocení každý alergik. Voľba obliečok je rovnako veľmi dôležitá. Pre alergika môžete síce vybrať aj bavlnené, ale tu musíte počítať s tým, že by ste ich mali (najlepšie každý deň) prežehliť a veľmi často prať. Omnoho lepšie bude keď siahnete po obliečkach z mikrosaténu. Je zo špeciálne upraveného vlákna, jemné ako hodváb a žiadny roztoč v ňom útočište nenájde.

 

Mikrosatén hýčka aj chráni

 

Výhod kvalitných obliečok z mikrosaténu je celá hromada. Sú jemné a hladké, mäkké a ľahké ako dych. Okrem hodvábnej jemnosti je tento materiál taktiež veľmi pevný a nikdy sa vám nezrazí. Samozrejme nežmolkuje a ani častým praním nestráca svoje vlastnosti. Vždy veľmi rýchlo schne, aj keď v sebe dokáže zadržať až 25násobok vlhkosti svojej hmotnosti. To je ďalšia výhoda, pretože každý z nás zo seba cez noc vylúči 0,5 – 1,5 l potu. Žehliť ho nemusíte vôbec, ale pokiaľ na žehlení trváte, urobte to šetrne na nízky stupeň teploty. To najdôležitejšie pre alergikov u obliečok z mikrosaténu je, že ide o látku veľmi husto tkanú z miniatúrnych vlákien, a preto sa jej vyhýbajú alergény, peľ aj roztoči. To je obrovská výhoda oproti ostatným materiálom. Každý, kto trpí takýmito problémami, by si ich rozhodne mal zaobstarať.

 

Inšpirácia pre každú spálňu

 

Navyše ku všetkým vymenovaným kladom majú obliečky z mikrosaténu naviac ešte jasné farby aj vzory. Ďalšou vlastnosťou tohto materiálu je totiž to, že sa dá veľmi dobre zafarbiť. Preto si u nás môžete vybrať presne tie obliečky, ktoré sa vám páčia. Romantici siahnu napríklad k sviežim obliečkam SPRING 1, ktoré žiaria harmóniou florálneho vzoru a nežných farieb. Minimalisti môžu zvoliť jednofarebné obliečky KLARISA v niektorom z odtieňov a tí, ktorí majú problémy so zaspávaním si určite zaobstarajú sivé obliečky OVEČKA, ktoré sa iste budú páčiť aj deťom. V našom e-shope ich ale nájdete omnoho viac, tak vyberajte. Čakajú tu na vás tie najkrásnejšie!

 

Mikrosaténové obliečky KLARISA - sivé
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-51%
13,60
27,50
Mikrosaténové obliečky KLARISA - čierne
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-50%
13,90
27,90
22,90
43,90
Mikrosaténové obliečky DESIGN
Rozmery • 140 x 200 cm
Predaj ukončený
-53%
13,90
29,40
Mikrosaténové obliečky AMOR
Predaj ukončený
-53%
13,90
29,40
Mikrosaténové obliečky KLARISA - cappuccino
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-51%
13,60
27,50
Mikrosaténové obliečky OVEČKA
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-53%
13,70
29,40
Mikrosaténové obliečky MARBLE
Predaj ukončený
-49%
14,90
29,40
20,90
42,50