Zverejnené 24. 4. 2023

Máte s partnerom odlišný názor na zariadenie bytu? Nebuďte ako mačka a pes!

Do chvíle, než ste si začali s partnerom zariaďovať spoločné bývanie ste si mysleli, že váš vzťah nič nenaruší. Naraz sú u vás na dennom poriadku napnuté situácie a každý z vás má úplne inú predstavu o tom, ako má bývanie vyzerať. Ako z toho von, aby vám to neprerástlo cez hlavu?

Tolerancia je základ

 

Vôbec nezáleží na tom, že ste spolu krátko alebo napríklad už dvadsaťpäť rokov. K dohadom kvôli štýlu bývania môže dôjsť vždy, keď so novo vybavujete domov. Mladí partneri chcú žiť spolu, prenajmú alebo si kúpia byt, ktorý si musí zariadiť, a rázom je tu problém. Dlhoroční spokojní manželia sa konečne po rokoch zmohli na to, že si zaobstarajú všetko nové a rázom začnú nezhody. Dobrý vzťah je poklad, ktorý by si mal každý hýčkať, a pretože nikto nie je dokonalý, majú aj tie najlepšie medziľudské vzťahy svoje nedostatky. Podmienkou, aby sa partnerom situácia nevymkla z rúk a nedošlo k skutočným problémom vo vzťahu je samozrejme obojstranná tolerancia a vôľa k riešeniu.

Iný uhol pohľadu

 

Prečo práve zariaďovanie domácnosti vidia často partneri inak? Odborníci di myslia, že to nie je len v odlišnom vkuse, ale hlavne v tom, ako vidia každý  z nich úlohu akú má bývanie plniť. Niekto preferuje pohodlie, iný zase dokáže kvôli estetike oželieť i každodennú rodinnú pohodu. Lenže keď si už jeden zvykne na veľkú sedačku a dobrý uhol pohľadu na televíznu obrazovku, chce tam tu sedačku mať nastálo. Konflikt je tu hneď, keď druhý partner už zo sedačkou na rozvaľovanie nepočíta, pretože chce dať prednosť niekoľkým menším kresielkam.

 

Najvyšší čas na kompromis

 

Jeden z vás chce minimalistický nábytok, druhý má rád rustikálny design, čo s tým? V rovnocennom partnerstve bude asi najlepšie, keď  sa so svojim vysnívaným čistým štýlom sa rozlúčite, pretože na rade je kompromis. Skúste dohodou a choďte na to od lesa. Vezmite ceruzku a papier, obidvaja napíšete, ako si predstavujete dokonalý a príjemný domov. Pekne v bodoch uveďte to, čo sa vám páči a čo chcete, ale aj to, čo sa vám vôbec nepáči. Keď potom dáte jednotlivé body dohromady, pomôže vám to dôjsť (alebo sa aspoň priblížiť) ku spoločnému riešeniu. A keď ani vtedy spoločnú reč nenájdete, tak preberte to, kto je kde hlavným šéfom. Obvykle je to tak že žena denne varí (česť mužským výnimkám), preto bude kuchyňa najskôr jej doménou. A tu sedačku v obývacej izbe a zariadenie pracovne zas môže vybrať muž.

 

Preč so stereotypmi

 

Vybrali ste posteľ do spálne, ale nastal problém, ktorý sa týka obliečok, pretože partner nie je práve priaznivcom kvetovaných vzorov, na ktorých trváte vy? V takých prípadoch pristúpte k neobvyklému, ale estetickému a obom vyhovujúcemu riešeniu. Stačí totiž spolu skombinovať dve rôzne obliečky s rovnako farebným základom, ktoré sa budú vzájomne dopĺňať. Napríklad sivé jednofarebné obliečky EVITA a k tomu kvetovanú KARLU so sivým základom. Alebo doplňte nadčasovo vzorovaný EKINOKS. Výsledok bude dokonalý, bude vyhovovať obom. Hádky sa stanú minulosťou a do vzťahu sa vráti pohoda.

27,70
56,90
36,00
69,00
35,50
71,90
34,00
68,50
Bavlnené Renforcé obliečky EVITA na dve lôžka - biele
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-50%
31,90
63,90
Bavlnené obliečky KARLA na dve postele - zelené/sivé
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-51%
27,70
56,90
Bavlnené obliečky KARLA na dve postele - lila/sivé
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-51%
27,70
56,90
Bavlnené Renforcé obliečky EKINOKS - sivé
Rozmery • 140 x 200 cm
Predaj ukončený
-50%
19,10
38,50