Zverejnené 27. 7. 2022

Kombinujte obliečky, budete v spálni spokojnejší

Spálňa by mala byť harmonická pre oboch partnerov. Aké budú skrine, komody, osvetlenie aj posteľ, to je bezpochyby dôležité, čerešničkou na torte sú však vaše obliečky. Musia byť kvalitné, ale nemenej podstatné je, aby bol ich vzhľad osobitý a šitý na mieru každému užívateľovi. Spálňu ale väčšinou obývajú dvaja ľudia, dve rôzne osobnosti. Čo teda robiť? Kombinovať!

Koľko ľudí, toľko názorov

 

Keď si partneri zariaďujú bývanie, na zásadných veciach sa väčšinou dohodnú. Ale keď dôjde na dekorácie a doplnky, je to väčšinou jeden z partnerov, najčastejšie žena, ktorý je v tomto prípade strojcom záverečného efektu. To samozrejme platí aj pre obliečky. Málokedy sa dá totiž v prípade oboch užívateľov jednej postele dôjsť k úplnému súladu, väčšinou sa práve tu môže skrývať problém. Partner, ktorý sa samotného výberu obliečok aktívne neúčastí, môže byť spokojný, alebo ho skôr príliš nevníma. V najhoršom prípade sa mu nepáči, a to potom zle pôsobí na jeho psychiku.

 

Obliečky pre oboch

 

V spálni, kde trávime tretinu života, by sme sa mali cítiť dobre. To, čím sa prikrývame, je vedľa správnej postele s kvalitným matracom pre náš dobrý spánok to najdôležitejšie. Do perín musíte chodiť radi, aby ste sa ráno prebúdzali nabití energiou a plní sily na zvládanie problémov nového dňa. Niekedy sú partneri ako jing a jang a tomu sa je dobré prispôsobiť. Než aby sa mal náturou drsný drevorubač každý večer s nechuťou ukladať do sladko ružových kvietkov, ktoré miluje jeho nežná polovička, je lepšie s tým niečo robiť. Ideálne je kombinovať obliečky rôznych designov. Ale veľmi citlivo, ide to tak, aby sa dva druhy vzorov a farieb navzájom dopĺňali a ladili spolu.

 

Pár základných pravidiel

 

Na ladenie vzorov alebo farieb nie sú žiadne jednoznačne dané poučky. Vždy je to o vkuse a istej umiernenosti, trochu ako chôdza po tenkom ľade. Hlavne ide o to, aby rozdielnosť vyzerala zámerne, nie každý pes, iná ves! Nebojte sa, to zvládnete, stačí mať v hlave pár pravidiel. Základ je rovnaký farebný odtieň. Ten bude aj s rozdielnym vzorom vedľa seba vyzerať dobre. Kombinujte pokojne kocky alebo pruhy s kvetmi alebo rôzne obrazové motívy 3D obliečok. Jednofarebné obliečky, alebo obliečky s rovnakým vzorom, môžete oproti tomu kombinovať v akejkoľvek odlišnej farbe. Ale pozor, dbajte na materiálový súlad, ten obliečky zjednotí, aby výsledok vyzeral skvele.

 

Niekoľko príkladov kombinácií pre vašu posteľ

 

Bavlnený satén – luxusný materiál, ktorý je ideálny pre horúce letné dni. Ako základnú farbu sme tu vybrali vínovú, ktorá je vždy synonymom útulnosti a relaxácie, preto bude radosť sa v takých obliečkach ukladať na spánok. Báječne budú vedľa seba vyzerať obliečky ATLANTIS s divokými florálnymi vzormi spolu s jednoduchými minimalistickými obliečkami PRUHY.

 

Bavlna renforcé – pevný, hladký a príjemný produkt, ktorého spracovanie pozdvihlo bežnú bavlnenú textíliu minimálne o triedu vyššie. Ako základ sme tu zvolili tyrkysový odtieň, ktorý symbolizuje radosť a podľa starých Egypťanov prináša šťastie a ochranu. Kombinácia škandinávskeho vzoru pruhov u obliečok ZIGO bude vedľa obliečok ALBÍNA so vzorom tajomných mandál pôsobiť jedinečne.

 

Mikrosatén 3D – obliečky v tomto prevedení v každej spálni zažiaria ako osobitý prvok, ktorý nikto neprehliadne. Sú jemné, hladké, ľahké ako vánok, mäkké a antialergénne. Ak máte doma motorkára, neváhajte, sú tu 3D obliečky MOTORKA 4 v modrej a čiernej farbe. K ním sa budú dokonale hodiť 3D obliečky KVET 2, kde na čiernom podklade žiari krehký kvet modrej ľalie. Modrá je farbou spoľahlivosti a vnesie do vašej spálne pokoj, uspokojenie a súlad.

 

Hladká bavlna – kvalitná klasika, ktorá nikdy nesklame a vyrábajú sa z nej najobľúbenejšie obliečky. Ak ste ochotní ku kompromisom a potrebujete tlmiť temperament, budú sa pre vás hodiť obliečky v sivých tónoch. Napríklad obliečky AMÉLIA s oblými ornamentálnymi vzormi, ktoré dokonale doplní nadčasová strohosť prelínajúcich sa línií u obliečok AGNES.

10,90
34,50
Saténové obliečky ATLANTIS
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-50%
31,90
63,90
Saténové obliečky ZIGO - sivé
Rozmery • 140 x 200 cm
Predaj ukončený
-49%
31,90
62,90
Saténové obliečky ALBÍNA - tyrkysové
Rozmery • 140 x 200 cm
Predaj ukončený
-49%
31,90
62,90