Zverejnené 17. 5. 2023

Keď obliečky pomáhajú liečiť

Viete, že niekedy môže vaše ochorenie zmierniť napríklad i správna farba obliečok? Aj keď sa to na prvý pohľad zdá ako nezmysel, nenechajte sa zmýliť. Chromoterapia, ako sa nazýva stoveká liečba farbami, síce sama o sebe človeka ťažko úplne uzdraví, ale podľa niektorých špecialistov pomôže k tomu, aby vaše neduhy zmizli rýchlejšie a boli menej bolestivé.

Staroveké učenie pomáha

Keď vás trápi nejaké ochorenie, snažíte sa robiť všetko preto, aby vám bolo čo najskôr dobre. Lekár vám predpíše medikamenty, vy disciplinovane dodržujete všetky jeho odporučenia. Avšak väčšinou to nefunguje tak rýchlo, ako by ste si predstavovali. V takejto chvíli je každá podporná terapia dobrá k tomu, aby ste sa cítili lepšie a mohli skoro fungovať ako pred tým. Prečo neskúsiť chromoterapiu, ktorú poznali už starý Číňania, Egypťania aj Gréci? Ti už kedysi dávno vedeli, že každý ľudský orgán je naladený na určitú farbu a dokázali toho pri liečení chorôb využívať.


Terapia, ktorej sa nie je potrebné obávať

Terapiu farbou môžete skúsiť bez strachu, že by mala nejaké vedľajšie negatívne účinky. Orgány vášho tela by mali reagovať na farby len v pozitívnom zmyslu. To znamená, že napríklad červená farba, ktorá pomáha pri bolestiach dolných končatín, súčasne neuškodí pri zápalu pľúc, ktorý pomáha liečiť zelená. Kvôli chromoterapii nemusíte hneď maľovať byt alebo meniť nábytok. Najlepšie je začať totiž v posteli, kde aj v dobe, kedy nie ste chorý, trávite takmer tretinu života. Stačí si vybrať vhodné obliečky. Zaobstarať si správnu farbu nie je nič zložitého, ani finančne náročného.


Akú farbu obliečok zvoliť pri konkrétnych problémoch:


Biela
Biela farba obliečok znižuje krvný tlak, pomáha pri virózach a pri vylučovaní hlienov. V týchto prípadoch sa vám budú určite hodiť bavlnené renforcé obliečky EVITA.


Čierna
Čierna farba obliečok nemá priveľa liečivých účinkov, ale pokiaľ trpíte nespavosťou, rozhodne si ju zaobstarajte. Skúste napríklad 3D obliečky MESIAC.

Červená

Farba, ktorú nájdete napríklad na bavlnených obliečkach APOLENA, je vhodná pri kašli, reumatizmu, ochorení kože, zápaloch, proti zápche a pomáha pri doliečovaní po úrazoch, predovšetkým u dolných končatín.


Oranžová

Žiadané oranžové obliečky KARLA, ktoré u nás nájdete v prevedení z rôznych materiálov, budú veľkým pomocníkom pri riešení pečeňových a gynekologických problémoch, pri skleróze aj cievnych ochoreniach.


Fialová

Pokiaľ máte problém s vypadávaním vlasov, lymfatickým systémom alebo zlými kosťami, vyberte si napríklad fialové krepové obliečky ORNELA 2. Pomáhajú liečiť i nervové choroby.


Modrá

Keď zvolíte modré bavlnené obliečky renforcé AMAZING, pomôže vám v boji proti nadváhe aj celulitíde, pri výronoch, vyrážkach, ekzémoch a endokrinologických poruchách. Má vraj taktiež anestetické účinky.


Zelená

Pokiaľ máte problémy s pleťou, zrakom, pľúcami, prieduškami či trpíte na opuchy alebo cysty, urobia vám dobre bavlnené zelené obliečky IVANKA.

Hnedá
Keď budú mať vaše obliečky odtiene hnedej farby, napríklad ako bavlnené obliečky EKINOKS, stanú sa pre vás pomocníkmi pri bolestiach chrbta, chrbtice, nôh a rúk. Pomôže aj s problémami hrubého čreva.

Francúzske bavlnené obliečky KARLA - oranžové/sivé
Rozmery • 200 x 220 cm
Skladom
-50%
34,10
68,50
Krepové obliečky ORNELA 2 - fialové
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-49%
25,60
50,20
27,70
56,90
Krepové obliečky APOLENA - zelené
Rozmery • 140 x 200 cm
Predaj ukončený
-49%
25,60
50,20
Bavlnené obliečky APOLENA na dve postele - sivé
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-52%
28,50
58,90
Francúzske flanelové obliečky KARLA - oranžové/sivé
Rozmery • 200 x 220 cm
Skladom
-50%
38,30
76,50
Bavlnená Renforcé obliečky AMAZING - béžové
Rozmery • 140 x 200 cm
Skladom
-50%
19,10
38,50
Prikrývka na posteľ AMAZING - béžová 220x240 cm
Rozmery • 220 x 240 cm
Predaj ukončený
-50%
34,50
68,90
Prikrývka na posteľ AMAZING - modrá 220x240 cm
Rozmery • 220 x 240 cm
Skladom
-64%
24,50
68,90