Domovská stránka Blog Umelých materiáloch sa nemusíme obávať. Aké sú ich výhody?

Umelých materiáloch sa nemusíme obávať. Aké sú ich výhody?

10. 4. 2019
Hoci je bavlna po zásluhe jedničkou na trhu s lôžkovinami, rastie aj obľuba syntetických materiálov, okolo ktorých stále panuje mnoho obáv. Tie ale nie sú úplne na mieste, pretože aj polyester môže ponúknuť celú škálu príjemných vlastností. Tak napríklad vďaka svojmu zloženiu vydrži viac pracích cyklov, potláča tvorbu mikroorganizmov a celkovo je odolnejší voči nečistotám. Zimomravci ocenia predovšetkým jeho hrejivé vlastnosti a za zmienku stojí aj jednoduchá údržba. To ešte nie je všetko! Tieto tkaniny sú veľmi jemné, nežmolkujú sa, rýchlo schnú a nemusia sa žehliť. Ako vidíte, tak strašné to teda s polyesterom nie je. A s akými druhmi sa môžete stretnúť v našom internetovom obchode?
 
 

Polybavlna

 
Polybavlna je zmiešaná tkanina, ktorá obsahuje cca 35 % bavlny a 65 % polyesteru. Takéto obliečky sú o niečo ľahšie a vzdušnejšie ako bavlna. Vďaka tomu po vypraní skoro uschne, takmer sa nekrčí a nevyžaduje žehlenie. Ďalšou výhodou je nízka cena.
 
Povlečení polycotton JOSEFÍNA - bílá 1
 

Mikrosatén

 
Mikrosaténové obliečky sa tiež vyrábajú z polyesterových vlákien, ktoré sú však 1000x jemnejšie než všetky ostatné vyrábané vlákna. Napriek tomu sú dobre savé, priedušné a príjemné na dotyk. Mnohé z vás poteší fakt, že sa nemusia žehliť.

001089 3D povlečení ORCHIDEJ 2 600x600
 

Mikroplyš

 
Hebúčky materiál nápadne pripomína kožúšky plyšových hračiek, a tak nie je divu, že má tiež mimoriadne hrejivé vlastnosti a v zime je hojne používaný. Tento materiál tiež rýchlo schne a nemusí sa žehliť.
 
51 Povlečení mikroflanel JORGA - vanilková 1200x628