Domovská stránka Blog Zabudnite na pleseň, vlhkosť a baktérie. Je tu bambus!

Zabudnite na pleseň, vlhkosť a baktérie. Je tu bambus!

26. 5. 2016

Bambusové vlákno je známe len od konca 20. storočia. Za pomerne krátku dobu si získalo svoju obľúbenosť po celom svete. Vďaka svojej prirodzenej zložke "Bamboo Khun" účinne zabraňuje množeniu baktérií, plesní a kvasiniek, ktoré sú dôvodom vzniku nepríjemných pachov či potu. Pozadu nezostáva ani jeho povrch. Už pri prvom dotyku pocítite jeho mimoriadnu hebkosť. Práve tieto vlastnosti sa podieľajú na dlhšej životnosti textilného materiálu a zaisťujú jeho stálofarebnosť. Vedeli ste napríklad, že bambus dokáže absorbovať až štyrikrát viac vlhkosti ako bavlna?

Zázrak z čistej prírody

Bambus sa v poslednej dobe stáva fenoménom. Vyrába sa z neho veľa užitočných vecí do domácnosti od dekoračných predmetov až po hebučké osušky. Celkom iste vás zaujme svojim jedinečným využitím a ekologickú šetrnosťou. Už samotná rastlina obsahuje unikátnu zložku, ktorá umožňuje jej pestovanie bez nutnosti použiť pesticídy alebo hnojivá. Vďaka svojmu rýchlemu rastu je bambus tiež rýchlo obnoviteľným prírodným zdrojom.

Dobrá správa pre alergikov

Aj keď sme si tu vymenovali celú radu užitočných vlastností bambusu, najviac ho ocenia práve alergici. K pokojnému spánku im zaručene dopomôžu bambusové prestieradlá. Môžete sa v nich napríklad potiť celú noc, a napriek tomu baktérie ani plesne nemajú žiadnu šancu. Samozrejme je možné si ich kúpiť v obľúbenom froté aj jersey prevedení hneď v niekoľkých farebných variantách. Prestieradlá z bambusu sú tiež vhodné pre akékolvek ročné obdobie. Vďaka svojim termoregulačným schopnostiam v zime hrejú a v lete ochladia.

Bambusové uteráky do kúpeľne aj na pláž

Po kúpaní sa každý túži zabaliť do hebkého a huňatého uteráka, ktorý mu poskytne dokonalé usušenie a predovšetkým pohodlie. Najmä športovci, ale aj návštevníci sauny, ktorí ich často používajú mimo domova, sa často stretávajú s obavami, ktoré môže nežiadúca vlhkosť spôsobiť. S bambusovými výrobky sa však ničoho báť nemusíte, pretože disponujú vlastnosťami, ktoré ocení skutočne každý. Uterákyosušky z bambusu sú antibakteriálne, majú pevný tkaný okraj, vďaka ktorému dobre držia tvar a nevytiahnu sa. Pochváliť sa môžu tiež vysokou gramážou, ktorá významne ovplyvňuje ich kvalitu. Napokon mäkučký materiál, ktorý je na dotyk príjemný ľudskej pokožke, osloví vždy.

A čo vy? Aké máte skúsenosti s bambusom?

230_6966x1550_all-free-download- uzsi