Domovská stránka Blog 5 tipov, ako sa doma zahriať

5 tipov, ako sa doma zahriať

21. 10. 2016
Zima je v plnom prúde, čo je obdobie, z ktorého najmä zimomrivý jedinci nie sú príliš nadšení. Zmeny počasia síce bohužiaľ ovplyvniť nemôžeme, ale to, ako sa budeme cítiť doma, máme plne vo svojich rukách.
 
Pocit chladu je v podstate obranný mechanizmus. Akonáhle nám totiž začne byť zima, cievy sa stiahnu, aby teplo neodchádzalo von z tela. Je to podobné, ako keď vám lekár zaškrtí ruku pri meraní tlaku. Najstudenšia časti tela sú ruky, nohy a tvár, pretože telo tieto časti obetuje v prospech zachovania tepla vo vnútorných orgánoch.
 
Predovšetkým ženy trpia na časté pocity chladu, ktoré sú spôsobené hormonálnymi zmenami. Ak sa v miestnosti len nepatrne ochladí, ich ruky a nohy na to veľmi rýchlo zareagujú. Podľa niektorých štúdií sú ruky a nohy žien v priemere o 2,8 °C chladnejšie ako končatiny mužov.
 

Vychytávky, ktoré vás zahrejú

 
Striedavá horúca a studená sprcha
 
Chcete si vytrénovať pružnosť ciev? Potom si doprajte striedavú horúcu a studenú sprchu, ktorá vám dokonale prečistí a rozprúdi krv. Na pocit tepla potom už nebudete musieť dlho čakať.
 
sprcha
 
Masáž rúk a nôh
 
Pravidelná masáž dokáže zázraky, obzvlášť pokiaľ ju vykonávate s emulziou s prekrvujúcimi látkami.
 
 
masáž
 
Jedzte ostré jedlá
 
Akonáhle jeseň zaklope na dvere, zabudnite na studenú kuchyňu, tá je ideálna predovšetkým v lete. Doprajte si skôr pálivé, cesnakové, či okorenené jedlá, ktoré vás zahrejú.
 
 

ostré jídlo
 
Aromalampa navodí pocit tepla
 
Čo by ste povedali takej vôni škorice, zázvoru, či pečeného jablka? Aj tie vám pomôžu pocit tepla navodit.Stačí si zaobstarať aromalampu a príslušný esenciálny olej.
 
skořice
 
Kúpte si domov mikroplyš
 
Hrejivý materiál dokáže v zimnom období doslova divy. Jeho povrch sa podobá kožúšiku plyšiakov, preto je veľmi príjemné, keď do neho vkĺzneme. Môžete si ho kúpiť v podobe praktickej deky k televízii, rovnako tak sa hodí aj do spálne. Obliečky mikroplyš sa tešia čoraz väčšiemu záujmu zo strany spotrebiteľov, pretože okrem hrejivých vlastností ponúkajú aj veľmi jednoduchú údržbu. Spolu s nimi si môžete zaobstarať aj mikroplyšové prestieradlo, aby bol váš zimný posteľný set úplne dokonalý.
 
Adina fialova 1200x628